Skip to content

Ale się kręci – streszczenia

ale serial1. Odc. „Pierwsze spotkanie” (13.09.2006)

Na planie telenoweli „Prosto w serce” wybuchła panika, gdyż zaginęła aktorka grająca Babcię Anielę. Wkrótce okazało się jednak, że aktorka przeszła do konkurencyjnej telenoweli, „Takie jest życie”. Scenarzystka Celina wprowadziła błyskawiczne zmiany w treści serialu, zakładające chwilowe zniknięcie Babci, a w przyszłości jej ewentualną śmierć, gdyby nie chciała wrócić do „Prosto w serce”. Tego samego dnia na plan serialu trafiła młoda, atrakcyjna aktorka Magda, która wygrała casting na sąsiadkę głównych bohaterów. Wpadła od razu w oko całej męskiej części ekipy. Gwiazda serialu, Barbara, widząc w niej zagrożenie dla swojego związku z reżyserem Lucjanem, uknuła przeciw młodszej koleżance intrygę. Na osobiste polecenie kierownika produkcji, Edka, rola Magdy miała „wypaść” ze scenariusza. Na szczęście z pomocą przyszedł jej inspicjent Michał, udaremniając podstępne działania Barbary.

2. Odc. „Czterdzieści tysięcy kary” (20.09.2006)

Charakteryzatorce Kasi, za niedopilnowanie obowiązków groziło zwolnienie i zapłacenie ogromnej kary. Na dodatek jej narzeczony, Leszek, pobił gwiazdora serialu Bogdana, za niestosowne propozycję wobec Kasi. Również kariera Magdy w „Prosto w serce”, ponownie została zagrożona. Celina miała wypadek i ekipa posiadała jedynie wersję scenariusza z usunięta rolą młodej aktorki. Dlatego Magda otrzymała wypowiedzenie od Edka, mającego teraz nowy problem. Na gwałt potrzebował odtwórczyni roli, którą Celina niespodziewanie wprowadziła w serialu. Z pomocą przyszedł mu Michał, który przytomnie zauważył, że na nową bohaterkę serialu idealnie pasuje… Magda. W ten sposób młoda aktorka na dobre weszła do obsady telenoweli. Tymczasem Celina wyszła ze szpitala, dzięki czemu Kasia nie straciła pracy. Scenarzystka wymyśliła bowiem, że Kasia jest nieślubną córką Edka i garderobianej Stefy. Wzruszony odnalezieniem nieślubnej pociechy kierownik produkcji, anulował zwolnienie i karę dla Kasi.

3. Odc. „Kolenda przeciwko Wigilii” (27.09.2006)

Edek Kolenda zarządził w dzień Wigilii zdjęcia do siedemnastej. Zespół chciał zastrajkować, ale doświadczony kierownik produkcji spacyfikował bunt.

Na planie telenoweli pojawił się senior rodziny, grany przez pana Władka. Michał otrzymał od reżysera specjalne zadanie opiekowania się nim. Pan Władek bowiem był alkoholikiem i grywał w serialu tylko raz w miesiącu, po powrocie z detoksu. Inspicjent starał się jak najlepiej wypełnić swoje zadanie, nie przewidział jednak sprytu starszego pana, który ukrył wódkę w swojej lasce. Scena życzeń wigilijnych została przerwana przez nagłą „niedyspozycję” pana Władka. Michałowi zaczęło grozić zwolnieni z pracy. Dostał ostatnią szansę i musiał przez jeden dzień przypilnować alkoholika, aby ten mógł wypowiedzieć choć kilka kwestii.

Tymczasem pierwszy odcinek z udziałem Magdy oglądały jej dwie stare, nieco sklerotyczne, ciotki, mylące telenowele z życiem. Dlatego były strasznie oburzone, że Magda wprowadziła się do serialowej rodziny Dobrowolskich, skoro od tylu lat mieszkała z nimi.

4. Odc. „Najmilszy dzień w roku” (4.10.2006)

Nadeszła Wigilia. Michał myślał coraz więcej o Magdzie, Lucjan o rozstaniu z Barbarą, a Edek Kolenda, wdowiec, zatęsknił za rodziną. Zaproponował więc swojej świeżo odnalezionej córce, Kasi, wspólną kolację. Charakteryzatorka nie wiedziała jednak nic o nowym „tatusiu”, dlatego jego awanse zrozumiała nieco opacznie. Kolejna bójka wisiała w powietrzu, bo na plan przybył ponownie Leszek. W ostatniej chwili awanturze przeszkodziła Stefa, która wytłumaczyła Kasi w jaki sposób nie pozwoliła jej zwolnić. Żeby zaś zapobiec na przyszłość ojcowskim uczuciom Kolendy, Celina wymyśliła, że Leszek jest bandytą, zaś zakochana w nim szaleńczo Kasia nie zostawi go. Przestraszony Edek zrezygnował z nawiązania bliższych związków rodzinnych.

5. Odc. „Z pustymi w puszczy” (11.10.06)

Magda grała wraz z Bogdanem intymną scenę. Gwiazdor był pewien, że dziewczyna nie wszystko udawała i podziałał na nią jego osobisty urok. Zaczął więc jej czynić dwuznaczne propozycję. Całą sytuację niewłaściwie zrozumiał Michał. To rozpoczęło serię nieporozumień, które nadwątliły rodzące się uczucie. Całą sytuację postanowiła wykorzystać Barbara, by zagrać na nosie młodszej konkurentce.
Na osobiste polecenie wszechwładnego producenta, Pilskiego, Edek Kolenda miał zorganizować sylwestrowy kulig, na którym miały się pojawić bardzo ważne osobistości. Pogoda spłatała jednak figla i nagła odwilż przeszkodziła w organizacji kuligu. Kierownik produkcji był pewien swojej dymisji. Nieoczekiwanie jednak zastępcza zabawa wraz z zespołem „Prosto w serce”, tak zachwyciła gości Pilskiego, że stanowisko Kolendy pozostało niezagrożone.

6. Odc. „Kumulacja” (18.10.06)

Edek Kolenda poszukiwał tanich aktorów do roli sąsiadów Dobrowolskich. W gazecie zauważył reportaż o rodzinie Maciejaków, pozostającej bez środków do życia. Sprowadził ich na plan i nagłośnił „działalność charytatywną” serialu w mediach. Celina wymyśliła, że Dobrowolscy powinni wesprzeć Maciejaków, ofiarując im symboliczny kupon totolotka. W jednej ze scen głowa rodziny Maciejaków wypełniła ów kupon i nadała poza wizją. Na kupon padła skumulowana wygrana. Edek Kolenda miał zamiar ją przejąć, uważając się za właściciela liczb wymyślonych przez Celinę w scenariuszu. Ale niestety pan Maciejak zapomniał tekstu i wypełnił kupon „z głowy”…
Na plan serialu przybył fotoreporter z kolorowego tygodnika, żeby zrobić sesję zdjęciową z gwiazdą serialu. Wszyscy byli przekonani, że chodziło o Barbarę. Jednak fotoreporter chciał zrobić zdjęcia coraz popularniejszej, Magdzie.

7. Odc . ” Czarna komedia” (25.10.06)

Na polecenie wysokich czynników rządowych serial „Prosto w serce” miał zostać w ciągu trzech dni przeformatowany na komedię. Celina borykała się z napisaniem śmiesznych dialogów, Barbara nie radziła sobie z tworzeniem postaci komediowej, jedynie Bogdan zdawał się być w swoim żywiole. Ale im dłużej trwały nagrania, tym były coraz mniej śmiesznie. Dziadek (Władysław) zamiast wszystkich rozbawić po alkoholu, wygłosił tak dramatyczny monolog, że cała ekipa miała łzy w oczach. Katastrofa wisiała w powietrzu. Rządowe czynniki zmieniły jednak opinie i serial mógł powrócić na stare tory.
Do Michała przyjechała znajoma z jego rodzinnej wsi, Bronka. Dziewczyna była w ciąży z jednym z letników Sebastianem i przyjechała go odszukać w Warszawie. Magda posądziła o ojcostwo inspicjenta. Nieporozumienie udało się jednak wyjaśnić i Michał wyznał wreszcie aktorce, co do niej czuł.


Treść niniejszych stron i podstron internetowych chroniona jest prawem autorskim. Zawartość serwisu internetowego jest przeznaczona do użytku osobistego o charakterze niekomercyjnym oraz nie może być zwielokrotniana, rozpowszechniana ani publikowana.

Podobne wpisy:
Lubisz pisać? Masz lekkie pióro i chcesz coś przekazać?
Zapraszamy do kontaktu!