Skip to content

Jaki pakiet telewizyjny wybrać?

televisionJeśli korzystamy z usług platformy cyfrowej bądź telewizji kablowej, z reguły musimy zdecydować się na wybór konkretnego pakietu. Mamy tutaj jednak zazwyczaj ograniczony wybór, który często sprowadza się do jednego z trzech dostępnych pakietów. Nieco lepiej prezentują się w tym względzie platformy cyfrowe, które oferują trochę większe możliwości, ale praktycznie nigdy nie jest tak, że to wyłącznie odbiorca wybiera programy, którymi będzie dysponował. Często też obserwujemy tutaj praktykę oferowania odbiorcom pakietu podstawowego w niskiej cenie. Ma to zachęcić do skorzystania z usług platformy lub telewizji kablowej, jednak w praktyce i tak, chcąc oglądać przynajmniej kilkadziesiąt programów, jesteśmy zmuszeni wykupić jeden z lepiej wyposażonych pakietów.

W przypadku sieci kablowych dodatkowym problemem jest też to, że nie możemy zmienić operatora. Nieco większe możliwości leżą tu po stronie władz spółdzielni mieszkaniowych, które mają możliwość negocjacji z poszczególnymi operatorami.

Przy oglądaniu programów telewizyjnych bardzo ważną kwestią staje się odpowiednia jakość obrazu. Oczywiście znacząco na tą jakość wpływa poziom emisji programu, który powinien być wolny od zakłóceń. Jednakże wiele też zależy od rodzaju telewizora. W zasadzie wszystkie oferowane dziś modele posiadają ekrany, które są przygotowane do odbioru programów nadawanych w wysokiej rozdzielczości. Musimy jednak tutaj wziąć pod uwagę dwie kwestie. Pierwszą jest to, czy rzeczywiście wysoka rozdzielczość znacząco poprawia nasze wrażenia podczas oglądania telewizji. Na pewno zwiększa ona nasze doznania podczas oglądania programów przyrodniczych i w pewnym stopniu sportowych, jednakże już na przykład podczas oglądania seriali jej brak nie ma większego znaczenia. Pamiętajmy przy tym, że powszechną praktyką jest to, że szczególnie platformy cyfrowe każą sobie dodatkowo płacić za kanały nadawane w wysokiej rozdzielczości, niezależnie od normalnych opłat pakietowych. Powyższe zastrzeżenia dowodzą, że wielu z nas może z powodzeniem obyć się bez programów nadawanych w wysokiej rozdzielczości.

Zobacz też oprogramowanie na www.exe.com.pl.


Treść niniejszych stron i podstron internetowych chroniona jest prawem autorskim. Zawartość serwisu internetowego jest przeznaczona do użytku osobistego o charakterze niekomercyjnym oraz nie może być zwielokrotniana, rozpowszechniana ani publikowana.

Podobne wpisy:
Lubisz pisać? Masz lekkie pióro i chcesz coś przekazać?
Zapraszamy do kontaktu!