Skip to content

Zakłócenia sygnału antenowego

Zakłócenia odbioru fal

Każdy z nas miał problemy z zakłóceniami odbioru w telewizji, zakłóceniami łączności z Internetem lub problemy z działaniem niektórych kanałów w telewizji. Problemem zawsze jest nieprawidłowy przepływ fal pomiędzy stacjami nadawczymi emitującymi owe fale, a odbiornikami, które mamy w swoich domach. Przyczyn nieprawidłowego przepływu fal jest wiele. Jeżeli problem nie znajduje się po stronie emitującego fale, musimy poszukać go u nas.

Znajdź najlepsze miejsca dla swojego odbiornika

Najczęściej niestety problem polega na nieodpowiednim umiejscowieniu odbiornika. Jeśli odbiornik radiowy lub telewizyjny znajduje się w miejscu, do którego fale muszą dotrzeć po wielu załamaniach, może się okazać, że obraz będzie niewyraźny lub całkowicie zaniknie. Problem te pojawia się w domach, które znajdują się blisko lasu – tutaj fale muszą dotrzeć przez wiele drzew, które mimo wszystko potrafią fale odbijać, niezależnie od długości samych fal. Podobnie jest także w skupiskach miejskich –  budynki znajdujące się wokół nas niestety również mogą niekiedy uniemożliwić falom dotarcie do naszych odbiorników. W szczególności problemem są tutaj rury odprowadzające wodę deszczową, znajdujące się na rogach budynków, które odbijają fale w największym stopniu.

Sprawdź stan anteny

Jeśli problem zakłócania fal nie daje się rozwiązać poprzez odpowiednie ustawienie odbiornika, sprawdźmy, czy antena nie została uszkodzona. Jeśli posiada połamane elementy lub jeśli ma urwany kabelek – sytuacja jest prosta. Należy także sprawdzić, czy do środka nie nalała się woda, a także czy ma ona odpowiednią izolację. Niektórzy decydują się na to, aby kabel, który przewodzi sygnał do naszych odbiorników znajdował się w specjalnej rurze izolacyjnej, dzięki której jakość sygnału jest jeszcze lepsza.


Treść niniejszych stron i podstron internetowych chroniona jest prawem autorskim. Zawartość serwisu internetowego jest przeznaczona do użytku osobistego o charakterze niekomercyjnym oraz nie może być zwielokrotniana, rozpowszechniana ani publikowana.

Podobne wpisy:
Lubisz pisać? Masz lekkie pióro i chcesz coś przekazać?
Zapraszamy do kontaktu!