Skip to content

Nordic walking odpowiedni dla osób w każdym wieku

Nordic WalkingJak powszechnie wiadomo, ten znany dla każdego z nas nordycki spacer jest pewną rekreacją i sposobem na zdobycie kondycji dla każdego organizmu i w każdym wieku.  Otóż zazwyczaj takie cały sekret polega na użyciu kijków, które zwykle kojarzyły się tylko z narciarstwem. Lecz, po co więc spacerowiczom kijki? Ponieważ zazwyczaj chodzi o to, aby przede wszystkim włączyć do pracy ciała naszą obręcz barkową właśnie poprzez wspieranie się na tak pomocnych kijkach. Natomiast wiadomo, że w ten sposób dodatkowo odciążamy nasze stawy kolanowe jak też wszystkie kręgi naszego kręgosłupa. Zazwyczaj nordic walking to również bardzo pożyteczne zajęcie.

Zatem jest to przede wszystkim połączenie spaceru z bardzo szybszym chodem. Zazwyczaj takie tempo zawsze można dopasować do swojej kondycji. Zaś warto wspomnieć, iż dodatkowym plusem jest fakt, że taki sprzęt nie jest drogi, ani też oczywiście też skomplikowany. Zazwyczaj wystarczą dwa kijki, jak również odpowiednia dla nas trasa. Coraz częściej miasta i gminy uwzględniają projektowanie nie tylko ścieżek rowerowych, ale również i specjalnych tras spacerowych, gdzie można również uprawiać nornic walking. Otóż zazwyczaj jest to szczególnie ważne, gdyż brak takich odpowiednich miejsc do rekreacji niestety bardzo skutecznie zniechęca do czynnego uprawiania sportu, jak również chociażby dbania o naszą sylwetkę.

A może tenis?

Dla bardziej wysportowanych osób tenis ziemny jest bardzo atrakcyjną formą sportowego czy rekreacyjnego wypoczynku dla wielu, nie tylko pasjonatów czy fascynatów tą dyscypliną sportową. Ważny jest komfort i przyjazna atmosfera. Dlatego też, przed rozpoczęciem uprawiania tenisa warto sprawdzić dostępne korty osobiście.
O tenisie warto wiedzieć, że nauka jest ciężka, ale może ją opanować każdy. Pod fizycznym względem tenis ziemny kształtuje sylwetkę, zwiększa siłę i zwinność, a także utrzymuje dobry stan zdrowia i wytrzymałość.

Zapraszamy na korty tenisowe przy Hotelu Rodan w Poznaniu.


Treść niniejszych stron i podstron internetowych chroniona jest prawem autorskim. Zawartość serwisu internetowego jest przeznaczona do użytku osobistego o charakterze niekomercyjnym oraz nie może być zwielokrotniana, rozpowszechniana ani publikowana.

Podobne wpisy:
Lubisz pisać? Masz lekkie pióro i chcesz coś przekazać?
Zapraszamy do kontaktu!